Geçen yıl hayatını kaybeden Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu, 17 Ağustos depreminin 23'üncü yıldönümünde düzenlenen törenle anıldı. 


Jeofizik Uzmanı Dr. Oğuz Gündoğdu (75), geçen yıl 27 Mayıs'ta hayatını kaybetmişti. Oğuz Gündoğdu için kurucu başkanlığını yaptığı Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAGDER) öncülüğünde, 17 Ağustos 1999 depreminin yıl dönümünde anma etkinliği düzenlendi.
Bakırköy Belediyesi Tarık Akan Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe çok sayıda bilim insanı, ailesi ve yakınları katıldı. Törende 17 Ağustos depreminde hayatını kaybedenler ve Oğuz Gündoğdu'nun anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Gündoğdu'nun hayatını anlatan video gösterimi yapıldı. Eşi Leyla Gündoğdu ile oğlu Özgün Gündoğdu duygusal anlar yaşadı. Etkinlikte aralarında Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, yıllarca birlikte çalıştığı MAGDER Başkanı Özden Işık ve çok sayıda isim anılarını anlattı. Törende konuşan Gündoğdu'nun oğlu, Özgün Gündoğdu, "Artçı depremler sırasında komşularımız bizim oturduğumuz binanın ışıklarına bakıyordu. Bizim ışığımız yanıyorsa, bütün komşular evde oturmaya devam ederdi. Çünkü Oğuz Hoca evdeydi, demek ki bir sıkıntı yoktu" dedi.

ADINA YAZILAN 'GÜN DOĞDU' TÜRKÜSÜYLE ANILDI
Etkinlikte İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi mezunu Jeofizik Yüksek Mühendisi Serhat Tomur (Âşık Serâti), Gündoğdu için yazdığı 'Gün doğdu' isimli türküyü bağlama ile çalıp söyledi. 
 

Kars'ta evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla 5 zanlı yakalandı Kars'ta evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla 5 zanlı yakalandı