Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz ve UNİCEF işbirliğiyle gerçekleştirilen Akademik ve Kariyer Planlama Çalıştayları İzmir Foça'da düzenlenen çalıştay ile devam ediyor.

Genel Müdürlüğümüz ve UNİCEF işbirliğiyle gerçekleştirilen Akademik ve Kariyer Planlama Foça Çalıştayı Daire Başkanımız İhsan Erkul'un açılış konuşmaları, İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir  Büdün, Şube Müdürü Yusuf Yılmaz, Foça İlçe Millî Eğitim Müdürü Yüksel Akar ve proje koordinatörlerinin katılımı ile Foça Hizmetçi Eğitim Enstitüsü'nde başladı.

Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Eğitimleri Başladı Patent, Faydalı Model, Marka ve Tasarım Tescil Eğitimleri Başladı

Genel Müdürümüz Mehmet Nezir Gül'ün çevrimiçi olarak katıldığı çalıştayda, Hedef YKS ve LGS projesi hakkında bilgilendirme ve değerlendirmelerde bulundu.

Daire Başkanımız İhsan Erkul Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen proje ve uygulamalar, imam hatip okullarında program çeşitliliği ve Hedef YKS ve LGS projesinin önemi, süreci, uygulamaları ve başarıları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

İzmir İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Tahir Büdün konuşmalarında, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği projeler ile öncü olduğunu, gerçekleştirilen uygulamalar ile okulların takibinin etkili ve verimli  bir şekilde yürütüldüğünü yapılan projelerle öğretmen ve öğrencilerin kariyer ve akademik alanlarda gelişimlerine destek olduğunu belirtti. Programda konuk eğitimciler Mürşid Ekmel Aybek; "Sınavlara Hazırlıkta Psikolojik Destek Sağlama Süreçleri", İdris Topçuoğlu; "İdeal Öğretmen Mahir İz ve Süleyman Tanrıverdi" ; "Etkili Sınıf Yönetimi ile Öğrenmede ve Algı Yönetiminde Film ve Okumaları" hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Akademik ve Kariyer Planlama Foça Çalıştay'ının 1. günü Ar-Ge Proje Dairesi Koordinatörü Güngör Faruk Kuru'nun Genel Müdürlüğümüzün projeleri ve sayısal verileri hakkında sunumu, İzmir Şube Müdür Yusuf Yılmaz'ın çalıştay değerlendirmesi ve Daire Başkanımız İhsan Erkul'un kapanış ve teşekkür konuşmaları ile tamamlandı.