data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

2021 Yılı Seviye Tespit Sınavı (STS) Başvuru ve Sınav Tarihleri Belirlendi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Hukuk alanındaki Seviye Tespit Sınavına başvurular Hacettepe Üniversitesinin sinav.hacettepe.edu.tr adresinden yapılacaktır.

2021-Seviye Tespit Sınavı Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız.​​

ŞLEM

TARİH

Sınav Başvuru Tarihleri

26.04.2021-02.05.2021

Sınav Giriş Belgelerinin Erişime Açılması

14-18.06.2021

Sınav Tarihi

20.06.2021

Sınav Sonuçlarının Adaylara Duyurulması

08.07.2021

  • Seviye Tespit Sınavına Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ve Seviye Tespit Sınavı’na girmesine karar verilen adaylar ile Yükseköğretim Kuruluna Diploma Denklik Belgesi almak üzere başvuran ancak sınava girebileceğine dair Yükseköğretim Kurulu kararı bulunmayan adaylar sınava talepleri dâhilinde başvuru yapabilirler. Yükseköğretim Kurulunca başvurusu reddedilen adaylar sınava giremezler. Sınav ücretinin iadesi söz konusu olmayacaktır.
  • Adayların sınav başvurularında son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf yüklemesi gerekmektedir. Sınav başvuru tarihi bitiminde yapılacak kontrollerde bu kurala uymayan adayların sınav başvuruları iptal edilecektir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm adayların sınavda kimlik olarak “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı”, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan adayların ise Pasaportunu yanında bulundurmaları gerekmektedir. Üzerinde dijital fotoğraf bulunmayan belgelerde sınav görevlilerinin kimlik tespiti yapmasında tereddüt oluşması halinde ise aday sınava alınmayacaktır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol