data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Belçika Hükümeti Bursları
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Kültürel anlaşmalar kapsamında Belçika Hükümetince, Hükümetimiz emrine 2021-2022 akademik yılı için toplamda üç adet dil bursu tahsis edilmiştir. Burs başvuru koşulları ve genel şartlar "http://abdigm.meb.gov.tr/www/belcika/icerik/1584" adresinde yer almakta olup başvurular 17 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecektir. 

Başvurular 17 Mayıs 2021 tarihi mesai bitimine kadar devam edecek olup burs başvuru koşulları ve genel şartlara http://abdigm.meb.gov.tr/www/2021-2022-hukmet-burslari/icerik/1490 adresinden ulaşılabilecektir.

Ayrıca yabancı ülkeler, kurum ve kuruluşlarca tahsis edilen özel burslara yönelik güncel bilgilere "abdigm.meb.gov.tr/www/yabanci-hukumet-ozel-burslari/icerik/78" adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Belçika Hükümeti Bursları (2021-2022)

Belçika

Verilen Bursun Türü

3 Adet Fransızca Dil Bursu

İlk Başvuru Tarihi

03.05.2021

Son Başvuru Tarihi

17.05.2021 23:59

Mülakat Tarihi

18.05.2021 10:00

BAŞVURU ŞARTLARI ve GENEL BİLGİLER:

1. Fransızca yabancı dil öğretmeni veya öğretmen adayına Louvain Üniversitesi'nde 26 Temmuz-13 Ağustos 2021 tarihleri arasında düzenlenecek kurs için 1 kişilik burs tahsis edilmektedir. Bursa başvuracak adayların Avrupa Ortak Dil Çerçevesi seviyesine göre B2 düzeyi Fransızca dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

2. Fransızca dilini geliştirme kursları adaylarına Üniversite Libre de Bruxelles'de 17 Temmuz-6 Ağustos 2021 tarihleri arasında 2 kişilik burs tahsis edilmektedir. Bursa başvuracak adayların Avrupa Ortak Dil Çerçevesi seviyesine göre A1 düzeyi dil bilgisine sahip olması gerekmektedir.

3. Araştırma bursları için adaylar  www.wbi.be/bourses adresinden doğrudan başvuru yapabileceklerdir. 

4. Burslara başvuru yapacak adayların başvuru tarihi itibariyle öğrenci olmaları gerekmektedir.

5. Başvuran adayların istenen düzeyde dil seviyesine sahip olmaları gerekmekte olup, istenen düzeyin altındaki adaylar tercih edilemeyecektir. 

6. Mülakat online olarak gerçekleştirilecektir. Başvuru belgelerini ileten ve mülakata girmeye hak kazanan adaylara son başvuru tarihinden sonra mülakata dair e posta yolu ile bilgilendirme yapılacaktır.

7. Dil kursları online olarak gerçekleştirilecektir.

 

ADAYLARDAN TALEP EDİLEN BELGELER:

1. Türkçe başvuru formunun bilgisayar çıktısı

2. Fransızca başvuru formu çıktısı (Fransızca başvuru formu için tıklayınız.)

3. Lisans diploması veya öğrenci belgesi

4. Not döküm belgesi

5. Özgeçmiş (Türkçe ya da Fransızca)

6. Adli Sicil Belgesi (e-devletten alınan kabul edilecektir.)

 

NOT:Adayların, istenilen belgeleri son başvuru tarihi itibariyle [email protected] adresine göndermiş olmaları gerekmektedir. İstenilen belgeleri iletmeyen adaylar mülakata çağırılmayacaktır.

 

BAKANLIĞIMIZA YAPILACAK BAŞVURULAR İÇİN (TÜRKÇE BAŞVURU FORMU):

http://basvurular.meb.gov.tr/bsv2_4/disiliskiler_yabbursbsv/default.aspx

 BİLGİ İÇİN: Murat YILMAZER      e-posta:  [email protected]

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol