Münster Üniversitesinde kurulan BACCARA isimli Uluslararası Araştırma Enstitüsü Duyurusu

Federal Eğitim ve Araştırma Bakanlığı (BMBF) tarafından 500 milyon Avro ve Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti tarafından 200 milyon Avro destek sağlanacaktır. Bu projeyle birlikte eyaletin batarya için uluslararası alanda birinci ligde yer alması hedeflenmektedir. Proje üzerinde birçok bilim insanı çalışmakta olup, farklı ülkelerden doktora öğrencileri de bu alanda çalışma yapmaktadır.

Bununla birlikte, Münster Üniversitesinde 1 Temmuz 2020 tarihinde 'Uluslararası Batarya Kimyası, Karakterizasyon, Analiz, Geri Dönüşüm ve Uygulama Enstitüsü (BACCARA)' isimli bir Araştırma Enstitüsü kurulmuştur. Enstitünün kurucu ortakları arasında Münster Üniversitesine bağlı Batarya Araştırma Merkezi MEET, Kimya ve Eczacılık Bölümü ile Araştırma Merkezi Jülich'e bağlı Münster Helmholtz Enstitüsü yer almaktadır.

Uluslararası Enstitü, tüm uzmanlıklara sahip kimyagerlere ve malzeme bilimcilerine açıktır.  Ocak 2022 yılında başvuru yapılabilecektir. İlgili Araştırma Enstitüsünde 5 yıl boyunca 15'erlik üç grup olmak üzere toplam 45 doktora öğrencisinin yetiştirilmesi planlanmaktadır. Enstitüde, Münster Üniversitesinden ve Helmholtz Enstitüsünden 20'den fazla profesör eğitim vermektedir. Halihazırda sekiz ayrı ülkeden toplam 26 öğrenci eğitim görmektedir.

Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti, BACCARA'yı beş yıllık bir süre içinde 9,5 milyon Avro ile finanse ediyor.

Konuya ilişkin ayrıntılı bilgilere aşağıda yer alan linklerden ulaşılabilmektedir;

https://www.uni-muenster.de/Baccara/news/start_second_kohort_baccara.html

https://www.uni-muenster.de/Baccara/about/index.html

https://www.uni-muenster.de/MEET/en/institute/index.html  

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol