Milli Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER tarafından yapılan 16.01.2022 tarihli açıklamada, Bakanlık olarak tüm öğretmenlere ve idari personele okulların yüz yüze eğitime devam etmesindeki kararlı duruşları, sorumlulukları paylaşmaları ve emekleri nedeniyle teşekkür etmek için başarı belgesinin düzenlenerek gönderildiği, ifade edilmiştir. Alınan bu karar, öğretmenlerimizin motivasyonunu besleyen yerinde bir uygulama olmuştur.

Ancak başarı belgelerinin verilmesi olumlu olmakla beraber uygulamanın tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde yeniden düzenlenmesi çalışma barışının sağlanması açısından uygun  olacaktır. Şöyle ki yardımcı hizmetler sınıfı personelinden, genel idari hizmetler sınıfı personeline kadar tüm eğitim çalışanları, geride bıraktığımız süre içerisinde sadece eğitim hizmeti vermemiş aynı zamanda  vefa destek, filyasyon ve  mahalle denetim ekiplerinde yer alarak ülkemizin salgınla mücadelesine doğrudan katkıda bulunmuşlardır.

Gözden kaçırmayın

İmam-Hatip Liselerine Yönetici Görevlendirmeleri Hakkında MEB’e Yazı Yazdık İmam-Hatip Liselerine Yönetici Görevlendirmeleri Hakkında MEB’e Yazı Yazdık

Türk Eğitim-Sen olarak; bu zorlu süreçte, özveriyle görevlerini yerine getiren tüm eğitim çalışanlarına başarı belgesi verilmesi hususunda, MEB’e talepte bulunduk.

İlgili yazımız için tıklayınız