Cumhurbaşkanı Erdoğan: (KYK borçları) İlk kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamayı toplantımızdan sonra yapacağız. Biz gençlerimizi faize, enflasyona kurban etmeyiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması İSTANBUL (AA) - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca Saraçhane Meydanı'ndaki Fatih Anıt Parkı'nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuştu.

MEB, İçişleri Bakanlığı Ve TRT Genel Müdürlüğü İle Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İçin İş Birliği MEB, İçişleri Bakanlığı Ve TRT Genel Müdürlüğü İle Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İçin İş Birliği

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Son zamanlarda bay Kemal çıkmış üniversiteli gençlerimizi KYK ilgili burslarla ilgili faiz yükü bindiriyormuşuz. Faizin en büyük düşmanı biziz. Allah nasip ederse ilk kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklamayı yapacağız. Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Hatta hatta daha ileri gidiyoruz. Enflasyona da kurban etmeyiz. Biz çalışmamızı yapıyoruz. Kabine toplantımızdan sonra gerekli açıklamayı yapacağız."

İstanbul Saraçhane Meydanı'nda düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Geçtiğimiz günlerde sosyal medya KYK faizleri ile ilgili açıklama yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na sert tepki gösterdi.

KYK çalışması: Gençlerimizi faize kurban etmeyiz

Erdoğan: Hayat pahalılığı olarak elbette sıkıntılar yaşıyor. Ama hiçbir sorunumuz kalıcı değildir. Bay Kemal, KYK ile ilgili açıklama yaptı. İlk Kabine toplantımızda bu konuyla ilgili açıklama yapacağız. Biz gençlerimizi faize kurban etmeyiz. Hatta daha ileri gidiyoruz, enflasyona da kurban etmeyiz. Milletimizin sıkıntılarını en iyi biz biliyoruz Bay Kemal biz.