Denetim Görevi Verilen İSG Sertifikası Olan Eğitim Emekçilerine Ek Ders Ücreti Ödenmesi talebimizi Milli Eğitim Bakanlığı'na yazılı olarak ilettik.

2020/8 Sayılı “Okul kantinlerinde satılacak gıdalar ve eğitim kurumlarındaki gıda işletmelerinin hijyen yönünden denetlenmesi”  genelgesi ile öğrenci, kursiyer ve çalışanlara (kantin/kooperatif, yemekhane, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde) doğru beslenme alışkanlıkları kazandırılması, sağlıklı beslenme ortamları oluşturulması ve bunların güvenilir gıdaya erişimleri konusunda güvenilir gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının (personel, ekipman, hammadde, ortam hijyeni vb.) oluşturulması, üretim ve servis aşaması da  dahil olmak üzere öğrencilerin sağlığı açısından risk oluşturabilecek nedenlerin ortadan kaldırılmasının amaçlandığı bilinmektedir.  

Okul Sağlığı Hizmetlerinde Denetim Komisyonu Üyesi Eğitim Kursu ve Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Kursuna katılarak sertifika alan eğitim emekçileri, bakanlığınıza bağlı resmi ve özel okul/kurumlardaki yemekhane, kantin/kooperatif, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satılacak gıdalar ve hijyen yönünden denetimini yapmaktadır.

MEB Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yazılı Sınav Sonuçları 8 Temmuz'da İlan Edilecek MEB Eğitim Müfettiş Yardımcılığı Yazılı Sınav Sonuçları 8 Temmuz'da İlan Edilecek

Eğitim emekçileri görev verilen günlerde dört adet denetim yaparak dört ayrı denetim formu teslim ettikleri halde bu görevleri karşılığında herhangi bir ücret alamamaktadırlar.

Anayasamızın 18. Maddesi göz önünde tutularak resmi ve özel okul/kurumlardaki yemekhane, kantin/kooperatif, kafeterya, büfe, çay ocağı gibi gıda işletmelerinde satılacak gıdalar ve hijyen yönünden denetimini yapan eğitim emekçilerine bu görevleri karşılığında her eğitim kurumu denetim görevi için dört saat ek ders ücreti ödenmesini talep ederiz.