Genel Müdürlüğümüzün UNICEF iş birliği ile yürüttüğü ders kitaplarının yazımına yönelik; yazım, kontrol ve değerlendirme sürecinin tamamlanması amacıyla Kızılcahamam'da alanında uzman öğretmenlerden oluşan 414 kişilik bir çalışma grubu oluşturuldu.

20 Haziran Pazartesi günü Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun açış konuşmasıyla başlayan  çalışma kapsamında 53 farklı ders kitabı; dil uzmanları, ölçme değerlendirme uzmanları, program geliştirme uzmanları ve PDR uzmanları tarafından değerlendirilecek. İlk incelemelerin ardından kitapların; dil, grafik, görsellerin kullanımı, program geliştirme, ölçme değerlendirme ve rehberlik yönünden çapraz incelemeleri yapılacak.           

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, OECD Genel Merkezi'nde Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, OECD Genel Merkezi'nde

 Ders kitaplarının incelenmesine yönelik yürütülen çalışmalarda komisyonda görevli öğretmenler hem bireysel değerlendirmelerini gerçekleştirecek hem de grup çalışmalarına katılacaklar.  

Çalışma kapsamında, çağın gereklerine uygun olarak hazırlanan ve komisyonların üzerinde titizlikle çalıştıkları kitapların sunumlarının yapılması ve ders kitaplarını en iyi hâle getirilmesi amacıyla görüş ve önerilerin paylaşılması planlanıyor.

Kontrolleri ve çapraz incelemeleri tamamlanan kitapların komisyon sorumlularına teslim edilmesinin ardından çalışmanın 24 Haziran Cuma günü tamamlanması planlanıyor.

21-06-202221-06-202221-06-202221-06-2022