Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nin sekizinci etkinliği 23-24 Temmuz 2022 Sakarya'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda, dokuzuncu etkinliği 30-31 Temmuz 2022 tarihlerinde Kocaeli İzmit Kent Meydanı'nda gerçekleşmiştir.

Etkinlik kapsamında çeşitli kamu kurumları, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı Ofisleri ile Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar yer almış ve açılan stantlarda gençleri kamu kurumlarıyla bir araya getirmek amaçlanmıştır. Özellikle liseli ve üniversiteli gençlere devlet kurumları tarafından sağlanan proje, staj programları, hibeler, burslar, teşvikler, fonlar, ulusal ve uluslararası alandaki eğitim destekleri hakkında bilgiler verilmiştir.

"Geleceğin Burada, Devletin Senin Yanında" sloganıyla, düzenlenen Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri'nde Millî Eğitim Bakanlığı standında; Din Öğretimi Genel Müdürlüğü olarak okullara verilen hibe ve desteklenen projelere yönelik tanıtım gerçekleşmiştir. Bu kapsamda Genel Müdürlüğümüz uhdesinde yürütülen Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Programı, HİSAR (İmam Hatip, İnovasyon, STEM, Atölye, Robotik), İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi, Akademik Başarıyı Artırma Projesi, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı, Oku-Yorum Okuma Kültürünün Geliştirilmesi Projesi, Aile Çocuk Eğitim Programı hakkında okullara maddi destek sağlanan projeler tanıtılmıştır.

EBA TV Lise Uzaktan Eğitim Yayınları EBA TV Lise Uzaktan Eğitim Yayınları

23-24 Temmuz tarihlerinde Sakarya ilinde gerçekleştirilen tanıtım günlerinde ERDEM Projesi kapsamında destek verilen Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin robotik çalışmaları sergilenmiştir. TEKNOFEST Türkiye Birincisi olan projenin tanıtıldığı standımıza Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ziyaret etmiştir. 30-31 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Kocaeli tanıtım günlerinde İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi ilk 50 okul arasına giren Müzehhibe Fatma Aydın İmam Hatip Ortaokulu'nun "Yemek Artıklarından Kedi ve Köpekler İçin Kuru Mama Yapımı" Projesi ve Şehit Ozan Özen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin "Medeniyet Aşısı" projesi tanıtılmıştır. Genel müdürlük standımız özellikle liseli öğrenciler ve velileri tarafından büyük ilgi görmüştür.