Genel Başkan Talip Geylan, 15.06.2022 tarihinde Kütahya’da bir dizi temaslarda bulundu. Ziyaretler kapsamında Geylan’a, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Ali Kaplan eşlik etti.

Kütahya’daki temasları kapsamında Genel Başkan ve beraberindeki heyet ilk olarak Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Kazım Uysal’ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.

Daha sonra Genel Başkan Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen Dumlupınar Üniversitesi İşyeri Temsilcilik Bürosunun açılışını gerçekleştirerek bir konuşma yaptı.  Genel Başkan, Türk Eğitim Sen’i üniversitede yetkili sendika kılan üyelerimize teşekkürlerini sundu.

Ardından Genel Başkan Talip Geylan, Kütahya Valisi Ali Çelik ile bir görüşme gerçekleştirdi. Geylan,  başarılı hizmetlerinden dolayı Sayın Çelik’e teşekkürlerini ifade etti.

Genel Başkan ve beraberindeki heyet Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ı makamında ziyaret ederek, güncel konular hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Son olarak Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hasan Başyiğit’i ziyaret eden Genel Başkan Talip Geylan, eğitimin ve eğitim çalışanlarının gündemi üzerine değerlendirmelerde bulundu.

Duamız ve desteğimiz Mehmetçiğimizledir.

Ziyaret kapsamında bir konuşma yapan Genel Başkan Talip Geylan, Türkiye Kamu-Sen olarak devletimizin terörle mücadelesinde sonuna kadar destekçi olduklarını kaydetti. Geylan,  “Malum olduğu üzere devletimiz bir süredir terörün kaynağını kurutmak için ‘Pençe Kilit’ operasyonunu yürütüyor. Operasyonda şehit olan Mehmetçiklerimiz var. Şehit ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Şehit ailelerinin önünde saygı ile eğiliyorum. Çünkü, onların aziz evlatları canlarını feda etme cesareti gösterdiği için bugün huzurla bir aradayız. Allah onların da sabırlarını artırsın. Bu vesile ile devletimizi yönetenlere çağrıda bulunuyorum:  Türkiye Kamu-Sen olarak devletimizin terörle mücadelesinde sonuna kadar destekçiyiz. Hem yurt içinde hem de sınır ötesinde devletimizin bekası, milletimizin selametine kast eden son terör unsuru ortadan kaldırılıncaya kadar bu operasyonlar devam etmelidir. Duamız ve desteğimiz Mehmetçiğimizledir.” dedi.

Bizim derdimiz her zaman üzüm yemek olmuştur. Biz bağcının kim olduğu ile ilgilenmeyiz.

Doğruyu kim yapıyorsa onun yanında yer aldıklarını bildiren Genel Başkan, nerede bir ihtiyaç var ise Türkiye Kamu-Sen olarak orada yer aldıklarını söyledi. Geylan,  “Biz hiçbir zaman kamunun yetkilerini kullanmak arzusunda değiliz, hatta bunu hadsizlik olarak görmekteyiz. Biz her zaman kendimizi kamu yönetimin bir paydaşı, bir partneri olarak görüyoruz. Kurumlarımızın daha iyi hizmet üretmesi için daha nasıl faydalı oluruz? Ya da sorunların çözümüne nasıl katkıda bulunuruz? gayesi içinde olduk. 

Tüm kamu çalışanları bilmelidir ki; üyelerimizin her sorununda onların yanında, yamacındayız.  Ülkemiz için kim hayırlı bir iş yapıyorsa, kim güzel bir iş ortaya çıkartıyorsa, onun yanında dururuz. Nerede ihtiyaç var ise biz oradayız.  Bizim derdimiz her zaman üzüm yemek olmuştur. Biz bağcının kim olduğu ile ilgilenmeyiz.” ifadelerine yer verdi.

Türk milletinin güvenine, itibarına mazhar olmuş milli bir sivil toplum kuruluşuyuz.

Türkiye varsa sendikacılığın bir anlamı olduğunu ifade eden Geylan, “Bizim öncelikli sloganımız her zaman ‘Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız.’ anlayışı olmuştur.  Biz ekmek kavgamızın önüne Türkiye sevdamızı koyduk. Kamu çalışanları üyemiz olsun olmasın sendikacılığın doğru ve gerçek adresinin Türkiye Kamu-Sen olduğunu biliyor ve bizi takdir ediyor. Ama sadece  bir sendika değiliz. Aynı zamanda mensubu olmaktan şeref duyduğumuz büyük Türk milletinin güvenine, sevgisine mazhar olmuş milli bir sivil toplum kuruluşuyuz. Devletimizin, milletimizin, ülkemizin ne zaman ve nerede bizim sesimize, bizim omzumuza, gücümüze ihtiyacı var ise oradayız.” dedi.

Sepaş Enerji, Fortune’un araştırmasında en büyük 100 şirket arasına girdi Sepaş Enerji, Fortune’un araştırmasında en büyük 100 şirket arasına girdi

Eğitime yapılacak öncelikli yatırım ve alınacak öncelikli tedbir, öğretmen açığını gidermek olmalıdır.

Eğitimde tasarrufun olmayacağına bir kez daha dikkat çeken Genel Başkan Geylan,  eğitime yapılan yatırım ve ayırılan kaynağın doğrudan ülkemizin geleceğini inşa ettiğini söyledi. Eğitimin asli unsuru ve taşıyıcı kolonunun öğretmen olduğunu söyleyen Genel Başkan,  “Sınıfta öğretmeniniz yoksa eğitime yapacağınız diğer yatırımların pek bir anlamı kalmayacaktır. Dolayısıyla eğitime yapılacak öncelikli yatırım ve alınacak tedbir, öğretmen açığını gidermek olmalıdır. Öğretmen açığı ise ücretli ya da sözleşmeli öğretmenler eliyle değil,  sadece kadrolu atamalarla giderilmelidir.” ifadelerini kullandı.