2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı'nda Mesleki Yarışmalara Yoğun İlgi Gösterildi

Anadolu imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokulları arasında gönüllülük esasına göre ve covit-19 tedbirleri kapsamında düzenlenen mesleki yarışmalara bu yıl da öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Anadolu imam hatip liselerinde; Genç Sadâ & Nidâ Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması genç hatipler hutbe okuma yarışması, genç muhafızlar hafızlık ve genç bilaller ezan okuma yarışması kategorilerinde 5162 öğrenci, imam hatip ortaokullarında ise; Genç Sadâ Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma yarışması, genç nidâ Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma ve hafızlık yarışması, genç muhafızlar hafızlık yarışması, genç bilaller ezan okuma yarışması kategorilerinde 5162 öğrenci olmak üzere Türkiye geneli 10384 öğrenci katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel müdürlüğü tarafından 81 ilde düzenlenen "mesleki yarışmalar"ın okul finali aşamaları tamamlandı ve dereceye giren öğrenciler kendi kategorilerinde okullarını temsil etmek için il finallerine katılmaya hak kazandı. İl finallerinde derece alan öğrenciler mart ayında, 10 bölgede yapılacak bölge yarışmasında Türkiye finallerine katılmak için yarışacaklar.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol