2021/1 Dönemi Ek Sınavları 7-11 Şubat 2022 Tarihleri Arasında Yapılacaktır

Öğrenciler, bu ek sınavlarda; hiç almadıkları veya devamsızlıktan başarısız oldukları derslerin sınavlarına kesinlikle giremezler.

 

Aktif, Donuk, Silik durumundaki tüm öğrenciler; sınavların yapıldığı tarih itibarıyla son dönem dâhil önceki tüm dönemlerde devam edip başarısız oldukları bütün yüz yüze eğitim alan ders/derslerinden yapılan ek sınavlara girebileceklerdir.

 

Sınav sonuçları; 7 -18 Şubat 2022 tarihleri arasında Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine " EK SINAV " olarak girilecektir.

EK SINAVLAR;

Bilindiği üzere 2020/1 sayılı Genelge ile yüz yüze alan dersleri için ek sınavlar standart hâle getirilmiş ve yılda iki defa dönem sonlarında yapılması kararlaştırılmıştır.

 

Genelge'nin ilgili maddesi:

"7) Mesleki Açık Öğretim Lisesi ile Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi öğrencileri için; devamsızlık hariç başarısız olduğu her yüz yüze eğitim dersinden dönem sonlarında sınav yapılır. Bu sınavlar, örgün ortaöğretim kurumlarının sorumluluk sınavlarıyla ilgili mevzuata uygun olarak gerçekleştirilir."

 

Bu genelgenin ilgili maddesi kapsamında;

Öğrenciler, bu sınavlarda; hiç almadıkları veya devamsızlıktan başarısız oldukları derslerin sınavlarına kesinlikle giremezler.

 

Öğrencilik durumu "aktif, donuk, silik" durumundaki tüm öğrenciler; sınavların yapıldığı tarih itibarıyla son dönem dâhil önceki tüm dönemlerde devam edip başarısız oldukları bütün yüz yüze eğitim alan ders/derslerinden girebileceklerdir.

 

Ek sınavların yapılacağına dair yüz yüze eğitim kurumları tarafından şartları tutan, öğrencilik durumu "aktif, donuk, silik" durumundaki tüm öğrencilere bilgilendirme ve duyuru yapılacaktır.

 

Bu sınavlar için; şartları tutup sınavlara girmek isteyen öğrencilerden dilekçe ile başvuru yapmaları istenecektir.

 

Birinci dönem sonu sınavları; eğitim öğretim yılının ikinci dönem yüz yüze eğitim derslerinin başladığı ilk haftada içinde yapılır.

 

İkinci dönem sonu sınavları ise yüz yüze eğitim derslerinin bittiği tarihi takip eden 2 hafta içinde yapılır.

 

Sınav sonuçları; sınavların bitiminden itibaren 5 iş günü içinde Açık Öğretim Liseleri Bilgi Yönetim Sistemine " EK SINAV " olarak girilecektir.

 

Ek sınavlardan 45 ve üzeri puan alan öğrenciler başarılı sayılır.

 

Ek sınav sonuçları sisteme girildikten sonra öğrenci yüz yüze eğitim alan derslerini tamamlamış ise; Açık Öğretim Bilgi Yönetim Sisteminde "Yüz Yüze Eğitimini Tamamladı mı" kutucuğu işaretlenmelidir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol