6 ve 10. Sınıflarada DYK kursu açılacak

2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılında Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında, 8 ve 12. sınıflar ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere yönelik ilgi (c), 7 ve 11. sınıf düzeyindeki öğrencilerimiz için de ilgi (d) yazımız doğrultusunda destekleme ve yetiştirme kursları açılmıştır.

Öğrencilerde koronavirüs salgın sürecine bağlı olarak ortaya çıkan öğrenme kayıplarının giderilmesine yönelik Bakanlığımızca yapılan hazırlıkların uygulanması amacıyla 6 ve 10. sınıf düzeyindeki öğrencilerimiz için destekleme ve yetiştirme kurslarının açılması uygun görülmüştür. 6 ve 10. sınıf öğrencilerimizin e-Kurs modülü üzerinde seçebileceği ders sayısı en fazla 6 olup, haftalık olarak da 18 saate kadar kurs görmeleri mümkün olacaktır.

Bu kapsamda yukarıda belirtilen sınıf düzeylerinde açılacak destekleme ve yetiştirme kursları iş ve işlemlerinin ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda yapılması, konu ile ilgili il/ilçe milli eğitim müdürlükleri ve kurs merkezi müdürlüklerince öğrenci, öğretmen ve velilerin zamanında bilgilendirilmesi, destekleme ve yetiştirme kurs süreçlerinin yakından takip edilerek amacına uygun olarak yürütülmesi hususunda;

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol