Açık Öğretim Okulu Öğrencilerinin Sınavları Çevrim İçi Yapılacak

AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2021 - 2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 1. DÖNEM SINAVLARI

 04 Aralık 2021 tarihi saat 09.30' dan 10 Aralık 2021 tarihi saat 23.59' a kadar  ONLİNE (ÇEVRİM İÇİ) olarak yapılacaktır.

Öğrencilerimiz isterlerse 17- 30 Kasım tarihleri arasında ders seçimlerini güncelleyebileceklerdir. 

18 yaşından gün almamış öğrenciler mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda isterlerse yeniden ders seçimi yapabilirler,

18 yaşından gün almış öğrenciler dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu dersleri, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu dersleri program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 (yirmi) ders olacak şekilde isterlerse yeniden ders seçimi yapabilirler.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer imzasıyla illere gönderilen yazıya göre, Bakanlık bünyesinde faaliyetlerini yürüten açık öğretim okullarının 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavlarının 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar çevrim içi ortamda yapılması kararı alındı. Bu kapsamda sınavlar, bu döneme mahsus çevrim içi yapılacak.

2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrencilerin bu ders seçimlerine göre sınava katılabilmesi, yeniden ders seçimi yapmak isteyenlerin 17-30 Kasım arasında ders seçimlerini yapabilmeleri sağlanacak.

Sınavın ilk günü itibarıyla 18 yaşından gün almamış öğrenciler, mevcut ders seçme kriterleri doğrultusunda istemeleri hâlinde ders seçimi yapabilecek.

18 yaşından gün almış öğrenciler; istemeleri hâlinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden, varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 ders olacak şekilde seçebilecek.

Açık öğretim ortaokulu öğrencileri, 2021-2022 eğitim öğretim yılı birinci dönem sınavları için tekrar ders atama işlemleri yapılmadan daha önce atanan derslerden çevrim içi sınavlara katılabilecek. Açık öğretim imam hatip lisesi ve mesleki açık öğretim lisesinin yüz yüze eğitim ile verilen dersleri, ilgili mevzuat hükümlerine göre yapılacak.

Öte yandan, açık öğretim okullarında mezuniyet şartlarını taşıyan ve sınava katılması gerekmeyenlerden sınav katılım ücreti ödeyen öğrenciler ile açık öğretim okulları ilk kayıt ve kayıt yenileme dönemlerinde, sınav katılım ücreti hesabına sehven para yatıranlara, ücret iadeleri yapılacak.

Online Sınav Uygulaması için AÖK Bilgi Yönetim Sistemine T.C. kimlik numarası/öğrenci numarası ve öğrenci şifresi ile giriş yapılacaktır.

Sistem giriş şifresini unutan öğrencilerimiz, AÖK Bilgi Yönetim Sisteminde yer alan ŞİFREMİ UNUTTUM seçeneğinden veya MEBİM 444 0 632 DANIŞMA HATTI ile görüşerek şifrelerini öğrenebilirler.

2021/1 Sınavları 4 Aralık 2021 tarihi saat 09.30'dan, 10 Aralık 2021 tarihi saat 23.59'a kadar çevrim içi (online) olarak yapılacaktır.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılı birinci dönem sınavları için daha önce ders seçimi yapmış olan öğrenciler bu ders seçimlerine göre sınava katılabilecektir.

18 yaşından gün olmamış öğrencilerden yeniden ders seçimi yapmak isteyenler mevcut ders seçimi kriterlerine göre 17-30 Kasım 2021 tarihleri arasında ders seçimi yapabileceklerdir.

18 yaşından gün almış öğrenciler istemeleri hâlinde dönem ve kredi sınırlaması olmaksızın haftalık ders çizelgelerinde belirtilen derslerden varsa önce alt dönemin başarısız olunan ortak ve zorunlu derslerini, sonra birbirini takip eden ortak ve zorunlu derslerini program bütünlüğü içinde sırasıyla en fazla 20 (yirmi) ders olacak şekilde ders seçimi yapabileceklerdir.

AÇIK ÖĞRETİM KURUMLARI 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2021-1. Dönem Sınavları 4 Aralık saat 09.30'dan 10 Aralık saat 23.59'a kadar, cezaevi öğrencileri hariç olmak üzere Online (Çevrim İçi) olarak yapılacaktır.

1) Öğrencilerimize 2021-1 Dönemi derslerini değiştirebilmeleri için 17 Kasım-30 Kasım 2021 arası ders seçim ekranları açılacaktır.  

2) Cezaevlerinde bulunan öğretmenlere özel durum, sınav bölgesi, adres, grup vb. durumları değiştirme yetkileri tekrar açılmış olup; öğretmenlerimizin cezaevinde bulunan, yeni giren, cezaevinden dışarı çıkan, denetimli serbestliğe ayrılan vb. değişiklikleri anlık olarak sisteme işlemeleri gerekmektedir. 2021-1 Dönemi online sınavına özel durumu "tutuklu ve hükümlü" olan cezaevi öğrencilerinin girmeleri sistem tarafından engellenecektir.

3) Cezaevlerinde olup; 2021-1 Dönemi kayıt yenilemenin son tarihi olan 20.10.2021 tarihinden sonra cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerimizin dışarı çıktıklarına dair belgeyle 2021-1 Dönemi sınavına online olarak girmek için  Halk Eğitim Merkezlerimize müracaat etmeleri gerekmektedir. (20.10.2021 tarihinden önce cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihlerinde dışarıda olduklarından kayıt yenilemelerini kayıt yenileme tarihleri içerisinde yaptırmaları gerektiğinden 20.10.2021 tarihinden önce cezaevinden dışarı çıkan öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri yapılmayacaktır.) 

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol