data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

"Ahi Evran Ve Ahilik" Temalı "Yardımlaşma Ve Adil Paylaşım" Konulu Resim Yarışması Sonuçları
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Ticaret Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının işbirliği ile Ahi Evran'ın doğumunun 850. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Türkiye genelinde düzenlenen "Ahi Evran ve Ahilik" temalı "Yardımlaşma ve Adil Paylaşım" konulu resim yarışması düzenlenerek, dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünde 1 Eylül 2021 tarihinde Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Bakanlık Değerlendirme Komisyonu tarafından 40 ilden gelen il birincilerine ait eserler değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Yapılan değerlendirme sonucuna göre; Türkiye birincisi Sinop ili Sultan Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Nurdan Çetin, Türkiye ikincisi Konya ili Karatay Ahi Evran Mesleki Eğitim Merkezi öğrencisi Mehmet Şahin Baran, Türkiye üçüncüsü Trabzon ili Ortahisar İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabia Arslan, Mansiyon Gaziantep ili Şehit Karayılan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Enes Ekinci oldu.

Dereceye giren öğrencilere Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından Kırşehir'de 16 Eylül 2021 tarihinde Ahilik Haftası etkinliği kapsamında düzenlenecek ödül töreninde ödülleri verilecektir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol