data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Almanca eğitim platformundan Türk okuluna ödül
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin, dünyanın en gelişmiş online Almanca eğitim platformlarından Minticity’nin, bu platformu kullanan 500 özel okul arasından değerlendirdiği “Minticity Teenage” kategorisinde “En Etkin ve Çok Yönlü Kullanan Okul” ödülünün sahibi olduğu kaydedildi.

Yapılan açıklamada, “İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Almanca eğitim sektörünün en prestijli ve en büyük ödül töreni Minticity ödül törenlerinde 2 ayrı ödüle layık görüldü” ifadelerine yer verildi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin, lise kategorisinde de platformu en etkin ve çok yönlü kullanan okul ödülü aldığı ve Ankara Çukurambar Kampüsü Almanca Öğretmeni Nuray Aslan’ın da, “Minticity Almanca online eğitim platformunu en iyi kullanan öğretmeni" ödülünü aldığı bilgileri paylaşıldı.

ALMANCAYI YARIŞARAK ÖĞRENİYORLAR

Her yıl binlerce öğrenci ve öğretmenin katılımıyla gerçekleşen, dünya çapında 500 özel okulun katıldığı geleneksel Almanca olimpiyatları Mint-o-lympics’te 2 altın, 1 gümüş ve 1 bronz madalya İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin oldu. Okulun, olimpiyatlarda 3 kategoride de (ortaokul, lise öğrencileri ve öğretmenler) yarışarak birçok derece ve başarıya imza attığı belirtildi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinden yapılan açıklamada, “İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Büyükçekmece Kampüsü öğrencisi Öykü Taçkın, lise öğrencilerinin katıldığı “Minticity Teenage” kategorisinde altın madalya aldı. Öğrenciler Duru Özer, Yelda Aydın, Ece Sevim ve Ilgım Varol ise, lise öğrencilerinin katıldığı “Minticity Teenage” kategorisinde ilk 10’da yer aldı” ifadelerine yer verildi.

ÖĞRETMENLERDE İLK 3 SIRA DOĞA’DA…

Öğretmenler kategorisinde ilk 3 sırayı İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin paylaştığı “Minticity Lehrer” kategorisinde, Nuray Coşkun Aslan birinci, Burcu Yalçın ikinci, Murat Balcı üçüncü olurken, Şükrü Kapusuz, Gün Demiralay, Burcu Dinç, Yasemin Erbil ve Özge Karaca ilk 10’da yer aldı.

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “Tüm dil öğrenme tekniklerini kullanarak öğrencilerimizin Almanca yeterliliklerini geliştiriyoruz. Minticity Almanca Olimpiyatlarında, lise öğrencilerinin katıldığı “Minticity Teenage” kategorisinde ilk 10’da 5 öğrencimiz, öğretmenlerin katıldığı “Minticity Lehrer” kategorisinde ise ilk 10’da 8 Almanca öğretmenimiz yer aldı. Almanca eğitimine verdiğimiz önem ve değer, olimpiyatlarda kazandığımız derecelerle karşılık buluyor. Olimpiyatlara katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol