Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü EIT-HEI Çağrıları

Ufuk Avrupa Programının ayrılmaz bir parçası olarak Avrupa Yenilik ve Teknoloji Enstitüsü (EIT) Avrupa'nın yenilik yapma yeteneğini güçlendirmek için 2008 yılında bir AB organı olarak Avrupa Komisyonu tarafından kurulmuştur. EIT kapsamında yükseköğretimde yenilik kapasitesinin arttırılması girişimi (EIT's-HEI initiative), yükseköğretim kurumlarını EIT inovasyon ekosistemine erişim ve finansman sağlayarak desteklemeyi ve bu kurumların bireysel yükseköğretim kurumlarının ihtiyaçlarını tamamlayan yenilik eylem planları geliştirmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda, EIT's-HEI initiative'in yeni çağrıları açılmış olup bu çağrılarla toplamda 40 civarında yükseköğretim kurumu maksimum 1,2 milyon avroluk destek alabilecektir. Çağrıların birinci dönemi (Temmuz- Aralık 2022) için 300.000 avro, ikinci dönemi (Ocak 2023- Temmuz 2024) için 900.000 avro ayrılmıştır. Kurumsal katılımı ve değişimi teşvik etmek; yüksek öğrenim, iş ve araştırma kuruluşları arasındaki ortaklıkları güçlendirmek; yenilik ve iş destek hizmetleri geliştirmek; girişimcilik eğitiminin kalitesini artırmak; bilgi üretmek ve yaymak konularına odaklanılması beklenen çağrılar için son başvuru tarihi 28 Şubat 2022'dir.

Çağrı ile ilgili duyuru AB Başkanlığının internet sitesi güncel hibeler sekmesinde ( https://www.ab.gov.tr/guncel-hibeler_50801.html ) yayımlanmış olup konu ile ilgili detaylı bilgi, çağrı dokümanı ve başvuru formlarına ise https://eit-hei.eu adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Konu ilgililere duyurulmaktadır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol