data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

"Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi - 5 İç Anadolu Bölge Eğitimi Toplantısı '';  Genel Müdürümüz Sayın Yusuf Büyük, Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Mustafa Şahin, akademisyenler ve İç anadolu bölgesi illerinden; Adalet Bakanlığı , Ceza Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü, Halk Eğitimi Merkezlerinden, İŞKUR, TOBB, TESK  ve MÜSİAD temsilcilerinin katılımıyla 15-16 Haziran 2021 tarihleri arasında Ankara'da başarıyla gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Yusuf Büyük;

"Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Yetişkin Eğitimini önceleyen bir Genel Müdürlüktür. Genel Müdürlüğümüz hem yetişkin de hem çocuk da hem örgünde hem yaygında hem erkek de hem kadın da hem engelli de hem okuma yazma bilende hem üniversite mezununda her zaman her yerde herkes için eğitim sloganıyla yola çıkmıştır dedi. " dedi.

Daire Başkanı Mustafa Şahin konuşmasında, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Avrupa Yetişkin Eğitimi kapsamında Avrupa komisyonuyla işbirliği halinde çalışmaktadır. Genel Müdürlüğümüz, 34 Ülkenin dahil oluğu "Ulusal Koordinatörler" ağına üyedir. Avrupa Yetişkin Öğrenimi Gündemi ülkemizde 2015 yılında itibaren uygulanmaya başlanmıştır. Gündem kapsamında dezavantajlı grup olarak kadınlar, eski hükümlüler ve denetimli serbestlik yükümlülerine yönelik eylemlerin olduğu çalışma programlarını başarıyla yürütmüştür. Eylemler kapsamında bölgesel çalıştaylar, yuvarlak masa toplantıları, ulusal ve uluslararası konferanslar düzenlenerek Türkiye yetişkin eğitimi sistemine katkı sağlanmıştır dedi.

Toplantı, Hacettepe Üniversitesi Prof. Dr. Vedat IŞIKHAN'ın "Pandemi Dönemi Stres Yönetimi" , Kırıkkale Üniversitesi Prof.Dr. Oktay AKBAŞ " Yetişkin Eğitiminde Kültürün Rolü",Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Engin KARADAĞ " Yetişkin Eğitimi ve Dezavantajlı Bireylerle İletişim", Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Doç. Dr. Gökhan SAVAŞ "Sosyolojik Açıdan Yetişkin Eğitimi" konulu  sunumlarını yaparak, verilen eğitim başarıyla tamamlandı.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol