Bakanlık Müfettişleri Görev Standartları Güncellendi

Bakanlığımıza bağlı her türlü kurum ve kuruluşun çalışmalarına yönelik rehberlik, denetim, inceleme ve soruşturma faaliyetleri Bakanlık müfettişleri aracılığı ile yerine getirilmektedir. Bakanlık müfettişlerinden beklenen; bilimsel bir yaklaşımla kurumsal ve kişisel gelişime katkı sağlayabilme, eğitim öğretimin niteliğini geliştirebilme ve erken uyarı sistemi bağlamında olası sorunları tespit edip bu tespitlere yönelik etkin çözüm önerileri sunabilmeleridir.

Müfettişlik mesleğinin etkililiğini pekiştirebilme ve müfettişlerin yetkin, doğru ve tarafsız biçimde görev yapabilmelerini sağlamanın en etkili araçlardan biri genel kabul görmüş görev standartlarıdır. Bu standartlar, Bakanlık müfettişlerinin mesleki ilke ve kurallara uygun hareket etmeleri, görevlerinin icrasını etkili ve verimli bir şekilde gerçekleştirmeleri, eğitimin tüm paydaşları için rol model davranışlar sergilemeleri açısından son derece önemlidir.

Bu bağlamda, daha önce hazırlanan "Bakanlık Müfettişleri Görev Standartları" Kalite Standartları ve Projeler Dairesi Başkanlığınca değişen mevzuata göre güncellenerek müfettişlerin istifadelerine sunulmuştur.

Bakanlık Müfettişleri Görev Standartları için tıklayınız.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol