Barınma Hakları İçin Nöbette Olan Gençlerimize Destek Verdik

İstanbul başta olmak üzere özellikle büyükşehirlerde ev kiralarının artması, üniversite öğrencilerinin barınma sorunu yaşamasına neden olurken, devlet yurtlarında yer bulamayan öğrenciler, "Barınamıyoruz Hareketi" adı altında toplandı.

İstanbul Şubelerimizin Yönetim Kurulu Üyeleri, yaşadıkları soruna dikkat çekmek için Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda, “Hiçbir yerimiz yoksa her yerdeyiz” sloganıyla “akşam nöbeti” başlatan gençleri ziyaret ederek destek oldu.

Eğitimin Anayasa'da yazdığı üzere parasız, kamusal verilmesi gereken bir devlet hizmeti olduğunun bir kez daha altını çiziyor, #Barınamıyoruz diyen öğrencilerin her zaman yanında olacağımızı vurguluyoruz.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol