Cemaat Yurdunda İşlenen Vahşi Cinayetin Sorumluları Bellidir!

Yıllardır kamu kaynaklarıyla yapılan destekler sonucunda dini cemaat ve derneklere ait yurtlara daha fazla öğrencinin yönelmesi sağlanmıştır. İktidar, KYK yurtları önündeki uzun kuyruklar karşısında, önümüzdeki birkaç yıl kendisine sıra gelmeyeceğini gören ve kirasını ödeyebileceği bir ev bulmaktan umudunu kesen ciddi bir öğrenci kitlesini bilinçli bir şekilde cemaat yurtlarına yönlendirme politikası izlemiştir.

Yıllardır öğrencilerin barınma sorununa çözüm üretmeyenler, denetimsiz tarikat ve cemaat yurtlarının yayılmasına izin vermiş, ekonomik sorunlar yaşayan öğrencileri dini cemaatlerin kucağına itmiştir.

Öğrencilerin barınma sorununu çözmek için yeni yurtlar yaptırmak, mevcut öğrenci yurtlarının fiziki ve altyapı koşullarını iyileştirmek için kaynak ayırmayan iktidar, yıllardır arka bahçesi olarak gördüğü tarikat-cemaat yurtlarında yaşananlara seyirci kalmıştır.

Öğrenciler, siyasi iktidarla içli dışlı olan çeşitli dini grup ve cemaat yurtlarına mecbur bırakıldıkları bu sistemden acilen kurtarılmalıdır. Bütün tarikat ve cemaat yurtları kapatılmalı, öğrencilerin barınma ve yurt sorununa acilen çözüm üretilmelidir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol