Ders Kitabı Yazım Komisyonlarına Yönelik Bilgilendirme Toplantısı

Mevcut öğretim programları doğrultusunda daha önce kitap yazım tecrübesi bulunan Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Malatya, Manisa, Muğla, Ordu, Samsun, Uşak İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve Genel Müdürlüğümüz bünyesinde oluşturulan komisyonlar aracılığıyla alanında yetkin akademisyen ve öğretmenler ile birlikte ders kitabı yazım çalışmaları başlatılmıştır.

22 Eylül 2021 tarihinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ders kitabı hazırlayan il yöneticileri, akademisyenler ve öğretmenlere yönelik online bilgilendirme toplantısı düzenlenmiştir. Bu toplantıda, Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığında görevli uzmanlar tarafından ders kitabı hazırlama süreci, ders kitaplarının nitelikleri, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı panel inceleme sistemi ile görsel ve tasarıma ilişkin önemli hususlar kitap yazım komisyonları ile paylaşılmıştır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol