data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

E-fatura takibi için okul ve kurumlara yetki verildi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın 29.03.2021 tarih ve 23194776 sayılı yazısı ekinde gönderilen Hazine ve Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü'nün 25.03.2021 tarih ve 194119 sayılı yazısında "harcama birimi niteliği taşımayan birimlerde görevli personelin fatura takibini yapabilmeleri için mys.hmb.gov.tr adresine giriş yetkilerinin bulunması gerektiğinden söz konusu birimlerin Bakanlığımıza bağlı defterdarlık muhasebe müdürlükleri veya malmüdürlüklerinden gerekli yetkilendirilmenin yapılmasını talep etmeleri" ifadelerine yer verilmiştir.

Bu ifadelere göre Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul ve kurum yöneticileri, defterdarlık veya malmüdürlüklerine müracaat ederek kullanıcı ve şifrelerini alarak görevli oldukları okul ve kurumlar adına kesilen faturaların takibini internet ortamında yapacaklar.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol