data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Geri Dönüşüme "Özel" Dokunuş
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Konya Meram Melike Hatun Özel Eğitim Meslek Okulunu ziyaret eden ve Kompost Makinesi ile elde ettikleri toprakla yaptıkları serayı yerinde görerek incelemelerde bulunan Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut ÖZER'in verdiği talimatla tarım alanı olan diğer özel eğitim meslek okullarımızın da aynı imkana sahip olabilmesi için üretimine başlanan Kompost Makinelerinin dağıtımına bugün itibariyle başlanmıştır.

Kompost makinesi ile sıfır atık kapsamında; bitkisel ve hayvansal atıkların organik gübreye dönüşmesi amaçlanmaktadır. Toprağın daha iyi hava almasını, daha iyi işlenebilmesini ve su tutma kabiliyetini arttıran kompost sayesinde öğrencilerimiz kendi elleriyle tarım alanlarına kaliteli toprak üretebileceklerdir. Okullarımıza sağlanacak katkının yanında en büyük kazanımımız öğrencilerimizin doğal ortamlarda, toprakla birebir etkileşimde bulunarak üretime geçmeleri olacaktır. Yemek, çay posası, kuru yaprak, çim, talaş v.b kolay elde edebileceğimiz geri dönüşüm atıkları Kompost Makinasında işlenerek seraların toprak ihtiyacı karşılanacaktır.

Yapılacak bu çalışma ile tüketen değil üreten okullarda özel gereksinimli öğrencilerimizin atık oluşumunu nasıl engelleyeceklerini fark etmeleri ve üreten ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmektedir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol