data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Hafızların eğitim gördüğü Anadolu imam hatip liseleri için başvurular başladı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce, Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim görmek isteyen, hafızlığını bitirerek Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından verilen hafızlık belgesini almış olan ve bu yıl 8. sınıfı bitirmiş öğrenciler için başvuru süreci başladı.

Türkiye genelinde hafızların eğitim gördüğü 8 Anadolu imam hatip lisesi için başvurular 15- 30 Haziran tarihleri arasında alınacak.

Hafızlık yetenek sınavlarına girerek bu okullarda öğrenim görmek isteyen ve hafızlığını bitirmiş öğrenciler, başvurularını https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak ya da bireysel olarak okullara yapabilecek.

Hafızlık pekiştirme ve ilahiyat odaklı hafızlık programı/ projesi uygulayan okulların listesine, başvuru ve yetenek sınavları ile ilgili detaylı bilgilere kılavuzdan ulaşılabilir.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol