​​​​​​​Hedef 10 Milyon Kursiyer

Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger açılış konuşmasına 2022 yılının hayırlı olması temennisi ile başladı. Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer'in kamuoyuyla da paylaştığı on milyon kursiyere ulaşma hedefinin gerçekleştirilmesi yönünde çalışmaların planlaması ile ilgili yapılacakların bir an önce uygulamaya başlanması ve bu aşamada ihtiyaç duyulacak her sorunun çözümünde hem kendisine hem daire başkanlarımıza ulaşılarak 7/24 destek sağlanabileceğini dile getirdi. Genel Müdürümüz, Hayat Boyu Öğrenme kurumlarımızdaki kütüphaneleşme oranının artırılması, vatandaşın daha çok sayıda kitapla buluşturulması noktasında her tür derslik, oda ya da salonun değerlendirilmesi, atıl durumda kalmış dolap, masa vb nin değerlendirilerek kullanıma kazandırılması, geri dönüşüm çalışmalarının artırılması, sıfır atık, iklim değişikliği, DÖSE kursları, özel eğitime ihtiyaç duyan bireylere ulaşılması, bağımlılıkla mücadelede etkin rol alınması, kısacası yurdun her köşesinde her yaştan vatandaşın hayat boyu öğrenme kurslarına ulaşımının ve katılımının sağlanması noktasında daha çok çaba sarf edilmesinin önemi üzerinde durdu.

Dünya çapında devam eden Koronavirüs salgını şartlarında bile yoğun çabayla kursların devamı noktasında emek veren herkese teşekkür eden Genel Müdürümüz Sabahattin Dülger kurumlarımızın tanınırlılığının artırılması için de çalışma yapılması gerektiğini hatırlattı.

Toplantıda Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Daire Başkanı Şule Cıvgaz Kazancıoğlu, İdari ve Mali İşler Daire başkanı Osman Peksarı, Eğitim Politikaları Daire Başkanı Galip Gülmez, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete Kızılkaya ve Açık Öğretim Daire Başkanı Ahmet Vefa Güler de 2022 yılında yapılacak çalışmalar ve planlar hakkında bilgilendirmede bulundular.

Toplantı katılımcıların sorularının cevaplandırılması ve görüşlerinin alınmasının ardından iyi dilek ve sağlık temennileri ile sona erdi.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol