data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

HİSAR Projesi eğitici eğitimlerinin ikinci etabı, final sergisiyle tamamlandı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Proje kapsamındaki eğitici eğitimlerinin ikinci haftasında 27 ilden bilişim teknolojileri ve STEM çalışmalarına gönül vermiş farklı branştan 80 öğretmen katıldı.

Ankara'da 5 gün yoğun süren ikinci hafta eğitim ve atölye çalışmalarının sonunda, öğretmenler 40'tan fazla özgün, inotatif proje hazırladılar. Projeler, düzenlenen inovasyon sergisinde sunuldu.

Yapılan projeler arasında yapay zeka, robotik, kodlama,  3 boyutlu tasarım, android yazılım geliştirme, dezavantajlı vatandaşlara çözüm önerileri, bilgisayarsız kodlama, STEM ve disiplinler arası çalışma örnekleri yer aldı. Hisar Projesi kapsamındaki ikinci hafta eğitici eğitimleri, gerçekleştirilen sertifika töreni ile tamamlandı.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol