data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'ne 381 başvuru yapıldı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 20 Mayıs tarihinde başlatılan İmam Hatip Okulları Başarılı Örnekler Sergisi'ne başvurular tamamlandı.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanlığının İmam hatip okullarındaki başarılı örneklerin teşvik edilmesi, tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla gerçekleştireceği sergiye proje uygulayan Anadolu imam hatip liseleri başvuru yaptı.

Belirlenen tematik alanlardan Akademik Gelişim ve Bilimsel Faaliyet alanına 101, Sosyal-Kültür-Sanat-Spor alanına 117, Değerler Eğitimi alanına 90, Kurumsal Kapasite ve Fiziki Ortam alanına 28, Ar-Ge ve Proje Uygulamaları alanına ise 45 olmak üzere toplam 381 başvuru yapıldı.

Başvuruların ardından ön değerlendirme sürecine yönelik çevrim içi bir toplantı düzenlendi. Toplantı, MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı AR-GE, Kalite ve İzleme Daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü AR-GE ve Projeler Daire Başkanı Uğur Tecir,  millî eğitim uzmanları Dr. Şefika Mutlu ve Murat Akkuş ile il AR-GE koordinatörlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda Millî Eğitim Uzmanı Dr. Şefika Mutlu başvurulara ilişkin bir sunum yaptı. Sunumun ardından, üç aşamadan oluşacak değerlendirmenin ilk aşaması olan il milli eğitim müdürlüklerinde kurulacak komisyonlara yönelik değerlendirme ölçütleri ve projenin süreciyle ilgili konular ele alındı.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol