Karantinaya alınan sınıflara canlı ders açıklaması

Değerli Müdürü Arkadaşlarım.

Covid tedbirleri dogrultusunda karantinaya giren sınıflara canlı ders uygulaması yapılacaktır.

Okullarda gerçekleştirilen Canlı Ders istatistiklerine Okul Müdür ve Müdür Yardımcıları; EBA İçerisinde ‘Canlı Dersler’ menüsü yardımı ile açılan ekrandan tarih ve öğretmen filtrelemesi imkanlarıyla erişebilmektedirler. Aynı zamanda rapor.eba.gov.tr sistemi yardımıyla Okul Müdürleri, İlçe Müdürleri, İl Müdürleri ve Bakanlık Yetkilileri görevli oldukları kurumlar kapsamında gerçekleştirilen tüm EBA kullanımına ilişkin istatistikleri görüntüleyebilmektedirler. Kullanım istatistikleri EBA, EBA Akademik Destek, Canlı Ders ve Harici Canlı Derslere ilişkin Öğretmen, Öğrenci ve Veli kullanımını kapsamaktadır. İçinde bulunulan eğitim yılının istenilen tarih aralıkları filtrelenebilmekte bunun yanında kullanıcının yetkisi kapsamında yer alan il, ilçe ve okullara ilişkin istatistikler de filtrelenerek tercih edilen detayda inceleme sağlanabilmektedir.

Karantinaya giren sınıflarda canlı ders yapılması ile ilgili sürecin yakından takip edilmesi ve gereken önlemlerin alınması gerekmektedir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol