data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB'den Hafızlık Eğitimine Ayrılan Öğrenciler hakkında Açıklamalar
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği ''İlköğretim kurumlarında sınıf yükseltme'' başlıklı 32'nci maddesinin 4' üncü fıkrasında ''Ortaokul/İmam-hatip ortaokulu 5 inci, 6 ncı ve 7 nci sınıf öğrencilerine velisinin yazılı başvurusu üzerine bir eğitim ve öğretim yılı Diyanet İşleri Başkanlığının açmış olduğu hafızlık eğitimine devam etmelerine izin verilir. Hafızlık eğitimine devam ettiğini belgelendirenlerden o eğitim ve öğretim yılı için devam zorunluluğu aranmaz. Bu sürenin bitiminde öğrencilerin okula devamları sağlanır. Bu öğrenciler okula döndüklerinde, devam edemedikleri eğitim ve öğretim yılına ait derslerden okul müdürünün sorumluluğu ve koordinesinde, alan öğretmenlerinden oluşturulacak komisyonca sınava alınır. Başarılı olanlar bir üst sınıfa devam ettirilir.'' denilmektedir.


Covid 19 salgını nedeniyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılında hafızlık eğitimine devam eden öğrencilerin söz konusu madde ve20.05.2021 tarihli ve 43769797-10.07.01-25305232 sayılı Genelge  kapsamında iş ve işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol