data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB'den İşyerlerinde COVID-19 Tedbirleri
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bakanlığımız birimlerinde İlgi (b)'de kayıtlı Kanun kapsamında işçi statüsünde çalışanların çalışma barışının bozulmaması için sağlığlıklı ve güvenli çalışma ortamlarında görevlerini sürdürmeleri amaçlanmaktadır. Bu kapsamda, COVID-19 salgınının neden olduğu risk ve önleyici tedbirler hakkında çalışanların bilgilendirilmesinin işverenin yükümlülüğünde olduğu İlgi (d)'de kayıtlı yazıda ifade edilmektedir.


Bahse konu çalışanlara, COVID-19 salgın hastalık dönemlerine özgü kurallar (sosyal mesafe, maske kullanımı, el temizliği, aşılanma, zorunlu PCR testi ) ile enfeksiyonun yayılımını önlemenin yolları ile ilgili bilgilendirme ve farkındalık amaçlı eğitim programı düzenlenmesi uygun görülmektedir.


Buna göre düzenlenecek eğitim programının; İl İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi koordinesinde uzaktan eğitim yoluyla ya da Bakanlığımız "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu" şartlarını sağlayarak uygun ortamlarda yüz yüze, Ek'te yer alan İlgi (d)'de kayıtlı yazı doğrultusunda iş güvenliği uzmanı yeterlilik belgesine sahip personel tarafından verilmesi gerekli görülmektedir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol