data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB'den Ücretsiz Okutulacak Oğrenci/Kursiyer Genelgesi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bu tedbirler kapsamında; Bakanlık olarak süreç içerisinde özel öğretim kuramlarının öğrenci potansiyelinin artırılması ve özeİ öğretim kuramlarından daha geniş kesimlerin faydalandırılmasının uygun olacağı değerlendirilerek 2020-2021 eğitim öğretim yılı ile sınırlı olmak kaydıyla özel öğretim kuramlarının ücretsiz öğrenci/kursiyer okutma yükümlülüklerini ilgi (a) Kanunda öncelikli olduğu belirtilenlerden % 3 ün altında kuruma başvuru olması durumunda kalan kısmını, öğrenim ücretinin tamamını almadan okutabileceği gibi; öğrenim ücretinin % 25, % 50 veya % 75 oranı kadar kısmını ücretsiz okutmak kaydıyla ilgi (a) Kanunda belirtilen zorunluluğu yerine getirmiş olacakları ve kuramların kısmen veya tamamen ücretsiz okuttukları öğrenci/kursiyerİerin kurama toplam maliyeti, kurumun ilgi (a) Kanunda belirtilen ücretsiz okutma zorunda olduğu öğrenci/kursiyer maliyetinin altında olmaması kaydıyla uygulanmasının ilgi (c) Makam Onayı ile uygun görüldüğü ilgi (ç) yazımızla tüm il valiliklerimize bildirilmiştir.

Ülkemizde salgınla mücadelede sürecinin devam etmesi nedeniyle, ilgi (c) Makam Onayında belirtilen sürenin 2021-2022 eğitim öğretim yılını kapsayacak şekilde uzatılması iİgi (d) Makam Onayı ile uygun görülmüştür.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol