data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB; Fatih Proje Yönetim Sistemi (PYS) oluşturdu
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

FatihPYS (Proje Yönetim Sistemi) üzerinden; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm resmi okulların;

• Tesis Bilgi Sistemi Yönetimi,
• Envanter Yönetim Sistemi,
• Arıza Takip Sistemi,
• Keşif İşlemleri,
• Çağrı merkezi yönetimi işlemleri yürütülecektir.


Okul yetkilileri, görevli oldukları okula ilişkin Fatih Projesi kapsamında kurulu olan envanterleriyle ilgili web, mobil uygulama ve çağrı merkezi üzerinden arıza kaydı işlemlerini tek yapıüzerinden gerçekleştirebileceklerdir. PYS’ye web ortamından erişim için http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi; mobil cihazlardan erişim için Android ve IOS uygulama marketlerinden ücretsiz indirilebilen Fatih PYS isimli mobil uygulamalar üzerinden ve cep telefonu ile 0850 808 48 82 numaralı Fatih PYS
çağrı Merkezine hafta içi 08:00-18:00 saatleri arasında ulaşarak hizmet alınabilecektir.


Okul yetkilileri için PYS web ve mobil uygulamalarına girişler, MEBBİS kullanıcı bilgileri ile gerçekleştirilebilecektir. Çağrı merkezi üzerinden kayıt açılırken okul tesis kodu bilgisi istenmektedir.


Tesis kodu bilgisi Fatih Projesi kapsamında ağ altyapı kurulumu yapılmış okullarda okul giriş kapıları yanında yer almakta olup, tesis kodu olmayan okullarda ise http://fatihpys.eba.gov.tr/ adresi üzerinden PYS sistemine girilerek sistem üzerinden de öğrenilebilmektedir.


81 İl BT koordinatörlerine PYS kullanıcı bilgileri ayrıca tanımlanmıştır. İl BT koordinatörleri;

görevli oldukları ilde bulunan okulların bilgileri, envanter sayıları, okullara ait çağrı kayıtları, arıza kayıtları gibi bilgilere erişebilir ve yönetebilir olacaktır. İl BT koordinatörleri için oluşturulan hesap ve şifre bilgileri İl BT koordinatörlerinin mail ve cep telefonlarına ayrıca iletilecektir.FatihPYS’ nin devreye girmesiyle; Fatih Projesi kapsamında arıza talepleri ve yönetimi için daha önceden kullanıma açılan https://fatihdestek.eba.gov.tr/ web adresi üzerinden arıza talebi alınmayacak olup bu web adresi 11.06.2021 tarihi itibariyle kullanıma kapatılacaktır.

PYS’nin kullanımı hakkında detaylı bilgi Ek-1 ve Ek-2’de yer alan kılavuzlarda anlatılmış olup yazının bakanlığımıza bağlı tüm resmi okul idarelerine iletilmesi ve ilgili süreçlerin PYS üzerinden sürdürülmesi hususunda,

1- İl Koordinatör Yönetim Klavuzu
2- Okul İdaresi ve MEB Personeli Kullanım Klavuzu

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol