data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze eğitim faaliyetleri nasıl yapılacağını açıkladı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bilindiği üzere uzaktan ve yüz yüze eğitim ile sınav uygulamalarına yönelik açıklamalar İlgi (a) Makam Oluru ile duyurulmuştu. Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze eğitim faaliyetlerinin yürütüldüğü Okul/Kurumlar İlgi (a) Makam Oluru’nda belirtilen iş ve işlemlere ek olarak İlgi (b) yazı doğrultusunda iş ve işlemleri yürüteceklerdir.


Bu bağlamda, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı ders kesimi tarihi, 04 Temmuz 2021 olup tüm iş ve işlemler bu tarihe göre yürütülecektir.


Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesinin yüz yüze eğitim dersleriniveren Okul/Kurumlarının tüm sınıf düzeylerinde eğitim ve öğretim faaliyetleri; 09 Haziran 2021 tarihinden itibaren yüz yüze eğitim şeklinde yapılacaktır.
Yüz yüze eğitime katılım isteğe bağlı olacak olup eğitim faaliyetleri, gerektiğinde seyreltilmiş sınıf uygulamasıyla İlgi (c) Kılavuz'daki koşullar doğrultusunda yürütülecektir.


2020-2021 eğitim ve öğretim yılının 2. dönemine ilişkin sınavlara katılım sağlamak isteyen öğrencilerin 24 Mayıs - 20 Haziran 2021 tarihleri arasında planlanan sınavları, aynı tarih aralığında tamamlanacaktır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol