data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nden "hayalimdeki Çin resim yarışması" açıklaması
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

İşte genel müdürlükten yapılan açıklama:

KAMUOYUNA DUYURU

Kamu kurum ve kuruluşları, uluslararası kuruluşlar, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları ve diğer kuruluşlar tarafından yapılacak sosyal etkinliklerin, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her tür ve derecedeki eğitim kurumlarında duyurularına ilişkin izin müracaatlarının değerlendirilmesi "Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi" hükümleri doğrultusunda etkinliğin yapılacağı ilgili birimlerin de görüşleri alınmak suretiyle Genel Müdürlüğümüzce yapılmaktadır.

2016 yılından itibaren, UBİKAV (Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı) tarafından, "Hayalimdeki Çin" resim yarışması adı ile "Gençlerin Fırçasından Bugünkü Çin", "Modern Çin" gibi her yıl belirlenen farklı temalar ile yapılan etkinlik, Millî Eğitim Bakanlığından duyuru izinleri alınarak gerçekleştirilmiştir.

UBİKAV (Uluslararası Bilimsel ve Kültürel Araştırmalar Vakfı), Millî Eğitim Bakanlığı Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi kapsamında  "Türkiye-Çin Diplomatik İlişkilerinde 50. Yıl" teması ile ortaöğretim düzeyindeki tüm resmî/özel okul öğrencilerine yönelik resim yarışması düzenlemek amacıyla Genel Müdürlüğümüze 18.03.2021 tarihinde müracaat etmiştir. Bahsi geçen vakfın başvurusu, faaliyetin yapılacağı tüm birimlerin de görüşleri alınmak suretiyle değerlendirilmiş ve ilgili yönerge kapsamındaki eksiklikleri 31.03.2021 tarihinde taraflarına bildirilerek red edilmiştir. 

İlgili vakıf tarafından 07.04.2021 tarihinde tekrarlanan başvurunun, mevzuat çerçevesinde tüm eksikliklerinin giderildiğinin  yapılan komisyon incelemeleri neticesinde  görülmesi üzerine, 30.04.2021 tarihinde Genel Müdürlüğümüzce  yarışmanın duyurusu yapılmıştır.

Duyurusu yapılan "Türkiye-Çin Diplomatik İlişkilerinde 50. Yıl" temalı yarışmanın yürütülmesinde ve düzenlenmesinde, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, hiçbir kurum ve kuruluşun görevi bulunmamakta olup izin kapsamındaki tüm etkinliklerin denetimleri birimlerimizce yapılmaktadır.

 Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol