Meslek Lisesi Öğrencileri, Matbaacılığı Öğrenirken Hem Kazanıyor Hem Kazandırıyorlar

Kentte matbaa alanında eğitim veren tek kurum, bu bölümde 30 yıldır sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan gücünü yetiştiriyor. Son teknoloji cihazlarla üretimin sürdüğü okulda özellikle Bursa'daki tüm kamu hastanelerinin hasta yatış dosyaları, arşiv dosyaları, basılı evrak, broşür ve afiş gibi ihtiyaçları karşılanıyor, eğitim kurumları için karneler basılıyor. Lise çağında ülke ekonomisine katkıda bulunmaya başlayan alandaki 168 öğrenciye aylık ödeme de yapılıyor.

Demirtaşpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 1946'da açılan lisenin bilişim teknolojisi, elektrik-elektronik teknolojisi, makine teknolojisi, matbaa teknolojisi, mobilya ve iç mekân tasarımı ile tesisat ve iklimlendirme teknolojisi alanlarında eğitim veriliyor. Üretim ve istihdam odaklı eğitim anlayışıyla hizmet veren okul, alanında tecrübeli öğretmenlerin verdiği eğitimler sonrasında öğrenciler üretim yapabilen, mesleğinde başarılı birer teknik eleman konumuna geliyor. 

Öğrencilerin hem öğrenirken hem de harçlıklarını çıkardıkları okulda Kovid-19 sürecinde üretime ara vermeden devam ediyor. Bursa'daki tüm kamu hastanelerinin hasta yatış dosyaları, arşiv dosyaları, basılı evrakını, broşürlerini ve afişlerini okul üretiyor. 

Bu yıl şu ana kadar satılan ürünlerden dolayı ciro 2 milyon liraya ulaştı. Öğrencilerin üretime katkılarından dolayı ekonomik kazançları da mevcut, aylık geliri 2 bin lirayı bulan öğrenciler var.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol