data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yapılan yüz yüze eğitimlerde devam mecburiyeti var mıdır?
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü 24.12.2020 tarihli ve 18400090 sayılı yazıları ile Mesleki Açık Öğretim Lisesi Yüz Yüze Eğitiminde uzaktan eğitim kapsamında devam mecburiyeti olup olmadığı sorusunu cevaplandırdı.

İşte o yazı;

 


Söz konusu yazıda;

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yapılan yüz yüze eğitimlerde koronaviras (Covid-19) salgını dolayısıyla devam zorunluluğunun olup olmadığına, devam zorunluluğunun olmaması hâlinde, Mesleki Açık Öğretim Lisesi yüz yüze eğitimleri ile ilgili olarak Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 19.11.2020 tarihli ve 16964289 sayılı yazıları doğrultusunda iş ve işlemlerin yürütülmesi gerektiğini açıklandı.

Söz konusu yazıda atıfta bulunulan yazıya göre tüm eğitim ve öğretim faaliyetleri uzaktan eğitim kapsamına alındığından Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğünce, Mesleki Açık Öğretim Lisesinde yapılan yüz yüze eğitimlerdedevam mecburiyeti bulunmamaktadır.Cihat KARAKUŞ

 

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol