data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Millî Eğitim Bakanlığı, yönetici atamalarında il değerlendirme komisyonlarında görevlendirilmek üzere dört büyük sendikadan temsilci istedi
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Bilindiği gibi, Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kuramlarına Yönetici Seçme ve Görevlendirme Yönetmeliğinin "İl değerlendirme komisyonunun oluşumu ve çalışma usulü" başlıklı 10'uncu maddesinin birinci fıkrasında; "İl değerlendirme komisyonu; il millî eğitim müdürünün ya da görevlendireceği bir il millî eğilim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü veya il millî eğilim müdürlüğü personelden sorumlu şube müdürünün başkanlığında, il millî eğilim müdürünce il/ilçe millî eğilim şube müdürleri arasından belirlenecek dört üye ile eğitim, öğretim ve bilim hizmetleri kolunda faaliyet gösteren sendikalardan ülke genelinde en fazla üyeye sahip ilk dört sendikadan sendika genel merkezinin belirleyeceği birer temsilcinin katılımıyla oluşur. .Aynı usulle birer yedek üye belirlenir." hükmüne yer verilmiştir.

 Yönetici Görevlendirme Takvimleri Belli Oldu

Bu hükmün bir gereği olarak 19/03/2021 tarihli ve E-41289672-10.07.02-22712602 sayılı eki takvimde 08-09 Nisan tarihleri arasında illerde oluşturulması öngörülen il değerlendirme komisyonlarında görevlendirilmek üzere; sendikanız temsilcisi asil ve yedek üyelerin belirlenerek ilgili il millî eğitim müdürlüklerine bildirilmesi, belirleme sırasında büyükşehir statüsündeki illerde birden fazla komisyon oluşturulacağının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

İşte o yazı;

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Vatandaş 3 hafta önce

anadolu'da bi̇r söz vardir: ."soğuk girdikten sonra kapiyi örtmek" di̇ye...hayırlı olsun.