Milli Eğitim Bakanlığı “Merkez” ve “Taşra” ayrımı yapmasın

“UDS ATAMASI İL DIŞINA ÇIKAN MERKEZ TEŞKİLATI PERSONELLERİNİN MAZERET ATAMALARI YAPILIYORSA! TAŞRA PERSONELİNİN DE MAZERET ATAMALARI YAPILMALIDIR.! AKSİ ÇİFTE STANDARTTIR.”

MEB Unvan değişikliği sınavını kazanan ve ataması yapılan eğitim çalışanlarının “Engelli”, “Eş” ve “Sağlık” v.b özrüne dayalı olarak ikametgahlarında göreve başlaması ile ilgili resmi başvurumuzu yaptık ve bakanlık görüşmelerimizi başlattık.

Yolluk ve yevmiye verilerek gönderilecek olan eğitim çalışanlarının özür gurupları ile ilgili çalışmalar daha önceki yıllarda yapılan memurluk, şeflik ve teknik kadro sınavlarında olduğu gibi ikametgahlarında göreve başlatılması önemli bir adım olacaktır. Devletin zarar etmesinin de önüne geçmiş olacağız.

Ancak, Unvan değişikliği sınavına aynı şartlarda giren, aynı sorular sorulan, aynı sözlü sınava alınan ve aynı tercih ve atama işlemlerine tabii olan MEB Merkez teşkilatı personellerinin “Mazeret” işlemleri çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır.  Ankara dışına atamasına yapılan merkez teşkilatı personellerinin kararnameleri çıkartılarak Merkez teşkilatında göreve başlatılmaktadır.

Merkez ve Taşra teşkilatı personellerinin aynı şartlarda girdiği bir sınavın sonucunda atama işlemlerinin aynı kanuna göre yapıldığı yerde “Eş”, ”Engelli” ve “Sağlık” özürü bulunan dilekçe vermiş taşra teşkilatı personellerinin de işlemleri hızlıca yapılmalıdır ve ikametgahlarının bulunduğu il/ilçeye atamaları gerçekleştirilmelidir. Aksi bir durum çifte standarttır. Kul hakkıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı “Merkez” ve “Taşra” ayrımı yapmadan tüm mazereti olan adayların atama işlemlerini (Ayrılış Yapılmadan-Yolluk verilmeden) hak ve adalet çerçevesinde biran önce gerçekleştirmelidir.

TEÇ-SEN GENEL MERKEZİ

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol