Öğrencilerin Pandemideki Kayıplarının Telafisi İçin Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının Açılması Talebiyle MEB’e Başvurduk

Oysa pandemi nedeniyle öğrencilerimiz akademik düzeyde geri kalmanın yanı sıra sanatsal ve sportif yönden de geri kaldığından beden eğitimi, müzik ve resim derslerinde de destekleme ve yetiştirme kursu açılması önem arz etmektedir. Aynı şekilde ortaokul ve liselerdeki diğer sınıflar için de bu kursların açılmasını, pandemi nedeniyle öğrencilerimizin akademik açıdan geri kalmalarını bir nebze olsun telafi edebileceğinden önemli görüyoruz. Ayrıca özel eğitim programı uygulanan özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için de mevzuattaki engeller kaldırılarak destekleme ve yetiştirme kursları açılmalıdır.

Bu bağlamda salgınla ilgili tüm önlemlerin azami düzeyde ve eksiksiz alınması kaydıyla resim, müzik, beden eğitimi dersleri de içinde olmak üzere ortaokul ve liselerdeki tüm sınıflar için destekleme ve yetiştirme kurslarının açılması talebiyle Milli Eğitim Bakanlığı’na başvurduk. Bu başvuruda özel eğitim programı uygulanan özel eğitim okullarında öğrenim gören öğrenciler için mevzuattaki engeller kaldırılarak destekleme ve yetiştirme kursları açılması yönünde talepte bulunduk.

Anılan başvuru dilekçesini okumak için tıklayınız.  

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol