data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Öğretici: 20. Milli Eğitim Şûrasını Önemsiyor, Katılımcı Ve Kapsamlı Bir Şûra Olmasını Diliyoruz
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

7 yıldır toplanmayan ve her defasında toplanması gerektiğini ifade ettiğimiz Milli Eğitim Bakanlığı’nın en yüksek danışma kurulu olan MEB Şûrası 1-3 Aralık 2021’de 20. kez toplanıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın köklü yenilikleri, değişimleri ve reformları gerçekleştirmek üzere eylem plan ve programlarını, strateji-kalite ve vizyon belgelerini, müfredatını kısacası politikalarını hazırlarken; MEB’in politika yapma süreçlerini daha katılımcı, etkin ve bütüncül hale getirebilecek en önemli mekanizmalardan biri Milli Eğitim Şûrası’dır. Milli Eğitim Şûra’ları; ülkemiz eğitiminin bugünün durum tespitini yapan, yarınını planlayan en geniş katılımlı toplantılardır.

Milli Eğitim Bakanlığı, çoğulcu ve katılımcı demokrasinin bir gereği olarak; toplumumuzun ortak geleceği paydasında, hedef ve eylemlerinin temelini çağın gerekliliklerini de dikkate alarak toplumsal mutabakat ve ortak akıl üzerine inşa etmek zorundadır. Özellikle yaşadığımız salgın sürecinde şuranın toplanması çok daha önemlidir. 1-3 Aralık 2021 tarihlerinde yapılacak olan Şûra’yı önemsiyor, katılımcı, kapsamlı ve demokratik bir şûra olmasını diliyoruz.

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol