data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Öğretici: Adil Ve Öngörülebilir Yer Değiştirme Şart!
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

ünümüzde sözleşmeli öğretmenlikten norm fazlalığına, özür grubundan alan değişikliğine kadar öğretmenlerin yaşadığı bir çok sorunun temel sebebinin atama ve yer değiştirme sistemi olduğunu ifade eden ÖĞRETİCİ mevcut sisteminin değiştirilmesi gerektiğini ifade etti.

'Öğretmenlerimiz aynı öğretmenler odasında farklı statülerde çalışmakta, sözleşmeli öğretmenler aileleri ile buluşamamakta, isteğe bağlı yer değişikliklerinin büyük bir çoğunluğu gerçekleşmemekte, aile birliğinden aynı ilde buluşabilen öğretmenlerimiz ya ayrı ilçelerde kalmak ya da günde yüzlerce km yol gitmek zorunda kalmaktadır. Yer değiştirme takviminin açıklandığı bu günlerde tercih hakkı bulunan öğretmenlerin büyük çoğunluğu ne yazık ki yer değiştiremeyecektir. Ne zaman yer değişikliğinin gerçekleşeceğini de bilmemektedir.' ifadelerini kullanan ÖĞRETİCİ bu sorunların çözümünün teşvik ve becayişi de içeren ADİL ve ÖNGÖRÜLEBİLİR bir yer değiştirme sistemi ile mümkün olabileceğini ifade etti.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol