Öğretici: Memurların Sendika Üyelik İşlemleri Ne Zaman E-Devlet Üzerinden Yapılacak?

Artık bir çok iş ve işlem e-devlet üzerinden yapılıyor hale gelmişken sendika üyelik ve istifa işlemleri neden hala e-devlet üzerinden yapılmıyor?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı sayın Fuat OKTAY bununla ilgili görsel paylaşmış ve çalışma yapıldığını aktarmıştı. Ancak aradan bir buçuk yıl geçmesine rağmen herhangi bir yol kat edilmemiştir.

7 Kasım 2013 tarihinden itibaren 6356 sayılı Yasa’nın 19. Maddesi gereğince işçi sendikalarına üyelik işlemleri E-devlet üzerinden yapılmaya başlanmış, böylece işçiler ve işçi sendikaları için kolaylık getirilmiş, evrak, posta ve gereksiz bürokrasi işlemleri azaltılmıştır.

Memurlar için de gereksiz bürokratik işlemler ortadan kaldırılarak sendika üyelik ve istifa işlemleri e-devlet üzerinden yapılmalıdır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol