data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Öğretici: Nesiller Yetiştiren Öğretmenliğin Ücretlisi Olmaz!
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Açıklamaları şöyle;

‘Siz hiç tıp fakültesi mezunu olmayan doktor gördünüz mü?

Mesela ön lisans tapu ve kadastro mezunu bir ücretli göz doktoru, ön lisans büro yönetimi mezunu bir ücretli çocuk doktoru,  ön lisans bankacılık mezunu bir ücretli genel cerrah nasıl olurdu? Muayene olur veya ameliyatınızı yaptırır mıydınız?

Ancak MEB’de ön lisans hayvan yetiştiriciliği mezunu ücretli sınıf öğretmeni, ön lisans turizm mezunu ücretli okul öncesi öğretmeni, ön lisans lojistik mezunu ücretli sosyal bilgiler öğretmeni görebilirsiniz.

Nasıl ki doktorluğun ücretlisi olmaz ise ÖĞRETMENLİĞİN de ücretlisi olmaz! Aradaki tek fark ücretli doktorlukta olumsuz sonuç çok kısa süre ortaya çıkacakken ücretli öğretmenliğin olumsuz sonuçları yıllar, nesiller sonra ortaya çıkmaktadır.

Yüzbinlerce eğitim fakültesi mezunu ataması yapılmamış öğretmenler var iken ücretli öğretmenliğin devam etmesi kabul edilemez. ÜCRETLİ öğretmenlik son bulmalı, boş kadrolar için kendi alanında mezun olmuş atama bekleyen meslektaşlarımızın ataması yapılmalıdır.’

Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol