data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Öğretici: Proje Okullarının Yöneticileri De Diğer Yöneticiler Gibi Atansın!
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Proje okulları dışındaki okullarda yönetici olmak isteyenlerin EKYS’ye (Eğitim Kurumlarına Yönetici Seçme Sınavı) girdikten sonra ilgili yönetmelik kapsamında görevlendirmelerinin yapıldığını ifade eden ÖĞRETİCİ, proje okullarının bu uygulamadan muaf olduğunu belirtti.

Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları için ayrı bir yönetmelik bulunduğunu ve bu yönetmelik çerçevesinde yönetici ve öğretmen görevlendirmesi yapıldığını ifade ederek, 2014 yılında hayata geçirilen proje okulları yöneticilerinin neden sınavla alınmadığını sordu.

Proje okullarda görev yapan yöneticilerin il milli eğitim müdürünün teklifi ile doğrudan bakanlık tarafından atandığını vurgulayan ÖĞRETİCİ bunun ehliyet ve liyakate uygun olmadığını dile getirdi. Hatta ilgili yönetmelikte ‘yönetici olarak görevlendirilecek olanlarda aranan özel şartlar’ı dahi taşımayanların da proje okullarda yönetici olarak görev yaptığı vurguladı.

Proje okullarındaki yöneticilerin çok büyük bir kısmının bir sendika üyesi olduğu, yine bu okullarda görev yapan öğretmenlerin de bir sendika üyesi olmaya zorlandığını zaten bilinen bir gerçektir. Her fırsatta ehliyet ve liyakat vurgusu yapan Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK proje okullarını tekrar gözden geçirmeli, proje okulları yöneticilerinin de EKYS sonrası diğer yöneticiler gibi atanmasını sağlamalıdır. 

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol