data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Özel Öğrencilerimiz Ve Öğretmenlerinden Çanakkale Türküsü
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Birleşmiş Milletler 2008 yılından itibaren her yıl 2 Nisan'ı, Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak kutlanmasını ilan etti. Bununla amacı, tüm dünyada otizm konusunda farkındalık oluşturarak otizmden kaynaklanan sorunlara çözümler bulunmasını sağlamaktı. Birleşmiş Milletler'in bu adımı dünyada olduğu gibi ülkemizde de kabul gördü. Bu vesileyle Otizm konusunda herkesin duyarlı olması için her yıl 2 Nisan günü kamu kurumları ile özel kuruluşlar farklı etkinlikler düzenlemektedir.

Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki okullarda öğrenim gören özel eğitim öğrencilerimiz ve öğretmenleri Çanakkale Zaferi dolayısıyla ülkemizin yedi bölgesinden bir araya gelerek bir koro oluşturdular ve bu koro eşliğinde Çanakkale Türküsünü Milletimiz için yeniden yorumladılar. Özel öğrencilerimize ve öğretmenlerine hem Çanakkale Zaferi duyarlılıkları hem de Dünya Otizm Farkındalık Gününe dikkat çekme çabaları için gönülden teşekkürü bir borç bilirim.

Çanakkale Zaferi, adına "Medeniyet!" denilen tek dişi kalmış canavarın Türk milletini yok etme hamlesinin etkisiz kılındığı ân... Çanakkale Zaferi, yediden yetmişe herkesin el birliği ettiği ve tek yürek attığı birlik zamanı... Kısacası Çanakkale Zaferi, milletimizin diriliş günü...

Vatan, millet ve bayrak sevgisi; bağımsızlığına düşkün her milletin olmazsa olmazı. Türk Milleti de dünyada bağımsızlığına en çok değer veren milletlerden biri... İşte Çanakkale Zaferinde Milletimiz tarihe geçen bir Bağımsızlık Destanı yazdı Çanakkale'de.

2021, aynı zamanda Mehmet Âkif ve İstiklal Marşı Yılı. Bu vesileyle millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy'un Milletimize armağan ettiği İstiklal Marşı'mızdaki şu dörtlüğü, Milletimizce gür seda ile seslendirmeyi onur bilmekteyiz. Tüm dünya duysun.

Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım.

Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!

Kükremiş sel gibiyim; bendimi çiğner, aşarım;

Yırtarım dağları, enginlere sığmam, taşarım.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol