data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Özel Öğretim Kurumları Personelinin Çalışma İzin Süreleri Uzatıldı
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Özel öğretim kurumlarında görev yapan eğitim personelinin, çalışma izin sürelerinin uzatılmasına ilişkin Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin çalışma izinlerinin uzatma onayı başlıklı 27 nci maddesi, 19/2/2020 tarihli ve 31044 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yönetmelikle; “Kurum müdürünce eğitim personelinden görevine devam edeceklerin listesi ile birlikte yeniden düzenlenen sözleşmeleri, Haziran ayı içerisinde ve önceki sözleşmenin bitim tarihinden en geç 30 gün önce çalışma izinlerinin uzatılma onayı toplu olarak alınmak üzere millî eğitim müdürlüklerine verilir. Millî eğitim müdürlüklerince kurum ve eğitim personelinin mağduriyetine meydan verilmeyecek şekilde eski sözleşmenin bitim tarihinde çalışma izinlerinin uzatılma onayı verilir.” şeklinde değiştirilmiştir.

Koronavirüs (Covid-19) salgın nedeniyle özel öğretim kurumu kurucularının ve eğitim personelinin maddi ve manevi birçok olumsuzluklar yaşamış olmaları nedeniyle belirtilen süreler uygulandığında sıkıntılar yaşanmaması amacıyla “Haziran ayı içerisinde” ibaresinin 2020 takvim yılı sonuna kadar uygulanmayacağı ve 2020 yılı içinde özel öğretim kurumlarında görev yapan eğitim personelinin, çalışma izin sürelerinin uzatılmasına ilişkin işlemlerin 19/2/2020 tarihli ve 31044 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yönetmelik değişikliğinden önceki haliyle uygulanacağı 23/07/2020 tarihli ve 9758059 sayılı yazımızla tüm valiliklerimize duyurulmuştur.

Ülkemizde salgınla mücadele sürecinin devam etmesi nedeniyle, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğinin çalışma izinlerinin uzatma onayı başlıklı 27 nci maddesinde yer alan “Haziran ayı içerisinde” ibaresinin 2021 takvim yılı sonuna kadar uygulanmaması ve 2021 yılı içinde özel öğretim kurumlarında görev yapan eğitim personelinin, çalışma izin sürelerinin uzatılmasına ilişkin işlemlerin 19/2/2020 tarihli ve 31044 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yönetmelik değişikliğinden önceki haliyle uygulanması uygun görülmüştür.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol