data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

RAM'lara Özel Dokunuş
data-ad-format="auto" data-full-width-responsive="true">

Eğitsel değerlendirme ve tanılama ile yerleştirme süreçlerini daha etkili ve verimli hâle getirmek için, RAM'ların geliştirilmesine odaklanan araştırmada; RAM'lardan hizmet alan/veren tüm aktörlerin görüşlerine başvurularak 134 derinlemesine görüşme yapıldı ve 5.221 anket uygulandı.

RAM'larda görev yapan öğretmen ve yöneticilerin görüşlerini almak amacıyla Bütünleştirici Eğitimin Geliştirilmesi Projesi (BEGEP) kapsamında "Etki Değerlendirmesi" 10-11 Haziran 2021'de İstanbul'da, 15-16 Haziran 2021'de Ankara'da yapıldı.

15-16 Haziran 2021'de Ankara'da yapılan Etki Değerlendirmesi çalışmasının açılışı, Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL ve Daire Başkanlarımız Sayın Durmuş CAN ile Sayın Dr. Murat AĞAR'ın katılımları ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Nezir GÜL, "Özel çocuklarımızın toplumda üreten, kendine yeten bireyler olmalarını sağlamak için bu çocuklarımıza ve ailelerine hizmet verdiğimiz en önemli kurumlarımızdan biri de RAM'lardır. Bu nedenle RAM'ların kuruluş amacına ve hedeflerine ulaşması için kaynakların etkili kullanımı, aktörler arası iş birliği, izleme ve geri bildirim alma gibi mekanizmalarında etkili çalışması çok önemlidir. Özel eğitim hizmetlerine erişim sürecinde Bakanlığımızın yaptığı en kapsamlı ve derinlemesine araştırma olması sebebiyle bu çalışma, bir ilk niteliğindedir." dedi.

BEGEP kapsamında RAM'ların güçlendirilmesi sürecinin pilot uygulaması 2021 yılı sonuna kadar 12 ilde gerçekleştirilecektir. Bu proje ile özel eğitim ihtiyacı olan çocukların, bu çocukların ailelerinin ve çocuklarımıza destek sağlayan-eğitim veren öğretmenlerimizin eğitim hizmetlerine erişim kalitesinin arttırılması ve bu hizmetlerin yaygınlaştırılması sağlanacaktır.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol