Sınıf Rehberlik Programı Ve Etkinlikleri Bilgilendirme Eğitimi

2021 yılında ise Sınıf Rehberlik Programı'nın uygulanması sürecinde kullanılmak üzere her bir kazanım için örnek etkinlikler geliştirilmiş ve Sınıf Rehberlik Etkinlikleri Seti oluşturulmuştur. 

Sınıf Rehberlik Programı'nın ve etkinliklerinin uygulama sürecine ilişkin sahada görev yapan personelin bilgilendirmesi amacıyla 25-26 Kasım 2021 tarihlerinde uzaktan erişim yoluyla bir eğitim çalışması gerçekleştirilmiştir. Eğitim; Gazi Üniversitesi, Başkent Üniversitesi ve Sinop üniversitesindegörevli rehberlik ve psikolojik danışma ile özel eğitim alanında uzman hocaların katılımıyla 260 rehberlik ve araştırma merkezi personeline yönelik olarak düzenlenmiştir.

Sınıf Rehberlik Programı'na ve sınıf rehberlik etkinliklerine ilişkin kapsamlı tanıtımın yanı sıra eğitimde "akademik, kariyer ve sosyal duygusal gelişim alanları, rehberlik etkinliklerinde özel eğitim uyarlamaları, örnek etkinliklerin incelenmesi ve bilgilendirme süreci" konu başlıkları ele alınmıştır.

Eğitime katılan rehberlik ve araştırma merkezi personelleri çalışma bölgelerindeki başta okul psikolojik danışmanları/rehber öğretmenleri, sınıf rehber öğretmenleri, okul yöneticileri olmak üzere tüm paydaşlara yönelik bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirecektir.

Kaynak: Ogretmenler.net

Bu yazının tüm hakları www.ogretmenler.net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca izin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez, alıntılanamaz ve kullanılamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının iktibas edilmesi, alıntılanması ve kullanılması halinde Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulacaktır. Konu hakkında YASAL UYARI ve KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK HİZMET SÖZLEŞMESİ metinlerini okuyunuz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol